location کرج، میدان شهدا، خیابان مانی، نبش خیابان میرزایی (فروغی)، پلاک 92، ساختمان فانوس، طبقه همکف، واحد 2 کد پستی 3153843665
mob 02632222110    02632223110

 

 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/05/13 - 10:13
كد :36

شامپو بچه چه ویژگی هایی دارد

معمولا در ترکیبات شامپو های کودکان، ماده ایی که برای سر و موهای کودک مضر باشد وجود ندارد. خاصیت ضد سوزشی شامپو ها در اغلب این محصولات وجود دارد، که برای اطلاع مصرف کنندگان بر روی بسته بندی قید شده است.

در انتخاب شامپو برای کودکان باید دقت داشته باشیم که، کودکان نمی توانند از هر شامپویی استفاده کنند؛ چرا که شامپوی کودکان دارای فرمولاسیون خاص خود می باشند.

ترکیبات موجود در شامپو بچه

معمولا در ترکیبات شامپو های کودکان، ماده ایی که برای سر و موهای کودک مضر باشد وجود ندارد. خاصیت ضد سوزشی شامپو ها در اغلب این محصولات وجود دارد، که برای اطلاع مصرف کنندگان بر روی بسته بندی قید شده است. شامپو بچه بدون خشک و وز کردن مو، موهای کودکان را تمیز می کند. به سبب وجود سورفکتانت های موجود در شامپو بچه، چشم کودک را تحریک نمی کند. این دسته از شامپو ها دارای PH مناسب می باشند.

نباید های ترکیبات در شامپو بچه

شامپو نباید حاوی ماده شیمیایی فتالات باشد زیرا برای کودکان بسیار خطرناک می باشد.
شامپو بچه نباید دارای فرمالدئید باشد.
شامپو مناسب برای کودکان نباید معطر باشد زیرا می تواند سبب بروز آلرژی گردد.
شامپو بچه نباید دارای رنگ های مصنوعی باشد زیرا حساسیت زا می باشند.
شامپو خوب برای کودکان دارای سولفات و الکل نمی باشد. زیرا الکل سبب خشکی پوست کودک شده و همچنین سولفات سبب آسیب به پوست و چشم کودکان می شود.

 

شامپو بچه چه ویژگی هایی دارد

رده سنی شروع به مصرف شامپو کودک

شما می توانید از سنین نوزادی ( از حدود 4 الی 6 هفتگی) از شامپو بچه استفاده نمائید. با بزرگتر شدن نوزاد باید مقدار استفاده از شامپو را افزایش داده تا بتواند آلودگی را از سر و بدن کودک از بین ببرد.

انواع شامپو بچه مناسب با کاربرد آن

  • شامپوی هیپوآلرژیک(ضدحساسیت)
  • شامپوبچه، ضدکلاه گهواره
  • شامپو بچه ضد اگزما
  • شامپو بچه فاقد پارابن
  • شامپو بچه فاقد فتالات
  • شامپو فاقد رایحه خوشبو کننده
  • شامپو بچه ارگانیک
  • شامپو بچه حاوی ویتامین 

ویژگی های شامپو بچه

دارای رایحه طبیعی
مرطوب کننده
در برداشتن مواد محافظت کننده پوست و مو
در برداشتن مواد ضد سوزش چشم
در برداشتن مواد متناسب با نوع پوست کودک
دارای ویتامین مفید برای پوست 
دارای عصاره های گیاهی مانند آلوئه ورا، زیتون، بابونه و...
رتبه EWG 

تعریف پارامتر های گفته شده

ضد اگزما: اگزما ناهنجاری ای است که در آن پوست خشک، قرمز و ملتهب می شود. اگزما در هر نقطه بدن امکان رخداد دارد. در صورت ابتلا نوزاد به این عارضه ضمن مراجعه به پزشک از شامپو های مناسب نوع پوست کودک خود استفاده کنید.
فاقد پارابن: پارابن یکی از مشتقات نفتی می باشد. به سبب مخاطره آمیز بودن برای کودک و نوزاد باید از شامپو فاقد پارابن استفاده کرد.
فاقد فتالات: فتالات های موجود در ترکیبات شیمیایی باعث ماندگاری رایحه محصولات می شوند. این ماده شیمیایی موجب اختلال در غدد درون ریز بدن می شود. به همین جهت باید از شامپوی بدون فتالات استفاده نمود.
فاقد سوزش چشم: یکی از عوامل ناراحت کننده و ایجاد ترس و اذیت در بین کودکان شامپوهایی است که کودک پس از مصرف دچار سوزش چشم می شود. برای همین باید از شامپوهای ضد سوزش استفاده نمود.
شامپو ویتامینه: استفاده از شامپوهایی که ویتامین مورد نیاز پوست سر کودک را تامین نماید ضروری می باشد. زیرا موجب جلوگیری از آسیب و ریزش مو در کودکان خواهد شد.
رتبه EWG : کاربرد این رتبه برای نشان دادن درصد مواد شیمیایی موجود در شامپو می باشد. امتیاز این رتبه بین 1 تا10 می باشد. پیش از خرید به امتیاز و رتبه آن دقت نمائید.
در مطالب ذکر شده سعی شد ویژگی های مناسب برای شامپوی کودک عزیزتان جهت انتخاب بهترین شامپوی مورد نیاز ذکر گردد.

فروش مواد شوینده