location کرج، میدان شهدا، خیابان مانی، نبش خیابان میرزایی (فروغی)، پلاک 92، ساختمان فانوس، طبقه همکف، واحد 2 کد پستی 3153843665
mob 02632222110    02632223110

 

 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/05/20 - 10:55
كد :38

مواد شوینده ارگانیک

شوینده های ارگانیک که سبز نیز نام دارند، از یک حلال ارگانیک مانند هیدروکربن ساخته شده است. این ماده بر خلاف پر کلرواتیلن سمی و مضر نیست.

مواد شوینده شیمیایی به طور گسترده در تمامی خانه ها و ساختمان ها استفاده می شود. این مواد شوینده، حاوی مواد شیمیایی و سمی می باشند که ممکن است برای بدن مضر باشد. بنابراین اگر در هنگام مصرف مواد شوینده بی احتیاطی شود، خطرات جبران ناپذیری را به همراه دارد و همچنین این امکان وجود دارد که به محیط زیست و منابع آبی صدمه ای وارد کند.
از این رو می توان برای جلوگیری از این مسائل، مواد شوینده ارگانیک را جایگزین کرد. تا از صدمات وارد به محیط زیست و بدن خود ممانعت نمود.

شوینده های ارگانیک و خانگی

شوینده هایی که غیر ارگانیک هستند از حلالی به نام پرکلرواتیلن استفاده می کنند. این ماده به عنوان یک ماده شیمیایی آلاینده هوا و خطرناک شناخته شده است. انتشار این ماده در محیط زیست و سیستم فاضلاب، هم بر کیفیت هوا تاثیر می گذارد و هم خاک را نیز آلوده می کند.
از این رو سعی شده با جایگزین نمودن شوینده های ارگانیک، به جای این مواد صنعتی، محیط زیست را از خطرات حاصل از مواد شیمیایی، دور نگه داشت.
شوینده های ارگانیک که سبز نیز نام دارند، از یک حلال ارگانیک ماننده هیدروکربن ساخته شده است. این ماده بر خلاف پر کلرواتیلن سمی و مضر نیست. هنگام شستشو با این حلال، در واقع از دی اکسید کربنی که به حالت مایع درآمده است استفاده می شود.

 

مواد شوینده ارگانیک

مزایای استفاده از شوینده های ارگانیک

سازگاری با محیط زیست

از بزرگترین مزایای این نوع از شوینده های ارگانیک، سازگاری با محیط زیست و غیر سمی بودن است. در واقع با گسترش استفاده از مواد شوینده ارگانیک، انتشار فاضلاب سمی کاهش پیدا کرده و محیط زیست سالم تر می ماند.

عدم آسیب به پوست

با استفاده از مواد شوینده ارگانیک می توان در برابر مواد شوینده صنعتی و شیمیایی از پوست خود محافظت نمود. زیرا مواد شوینده شیمیایی، به سادگی از سطح پوست به داخل بدن نفوذ می کنند.

عدم ایجاد آلرژی 

بروز حساسیت نسبت به شوینده‌های شیمیایی ممکن است در افراد ایجاد شود. راه‌حل این مشکل استفاده از شوینده‌های ارگانیک و خانگی است که به دلیل ساخته‌شدن از مواد طبیعی و سازگار با بدن در افراد ایجاد حساسیت نمی‌کنند.

ایمنی

در صورتی که شوینده های ارگانیک در دسترس کودکان قرار بگیرد، خطری آن ها را تهدید نمی کند. اما مواد شیمیایی سمی یکی از خطرناک ترین موادی است که ممکن است کودکان در مقابله با آن دچار خطر شوند.

عدم انتشار گازهای خطرناک

بسیاری از مواد شوینده شیمیایی از ترکیباتی ساخته‌شده‌اند که پس از استفاده و حل شدن در آب در اثر واکنش‌های شیمیایی گازهای خطرناکی را متصاعد می‌کنند. استنشاق این گازها می‌تواند به ریه و بدن افراد آسیب‌های جدی وارد کند.
به همین دلیل است که روی بسته‌بندی این شوینده‌ها برچسب‌های احتیاط زیادی وجود دارد. درصورتی‌که شوینده‌های خانگی به‌ندرت گازهای خطرناک تولید می‌کنند.

شوینده های طبیعی و ارگانیک

شوینده‌های ارگانیک نه‌تنها خطرات شوینده‌های صنعتی را ندارند، بلکه با محیط‌زیست نیز سازگارند. اما از آنجا تولید این‌گونه شوینده‌ها هنوز متداول نیست می‌توان از شوینده های خانگی استفاده کرد. و از بی خطر بودن آن ها برای خود و محیط زیست بهره مند شد.
از انواع شوینده های طبیعی و ارگانیک می توان به موارد زیر اشاره نمود که با ترکیب با آب می توان از آن ها برای تمیزی و پاک کنندگی استفاده ویژه ای کرد.

  • سرکه
  • آب لیموی تازه
  • جوش شیرین
  • آمونیاک
  • الکل صنعتی
  • روغن اسانس پرتقال
  • و...

فروش مواد شوینده