location کرج، میدان شهدا، خیابان مانی، نبش خیابان میرزایی (فروغی)، پلاک 92، ساختمان فانوس، طبقه همکف، واحد 2 کد پستی 3153843665
mob 02632222110    02632223110

 

 

گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1401/05/20 - 11:29
كد :39

خط تولید مواد شوینده

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده، می بایست به این نکته توجه نمود که مواد شوینده به دو دسته مواد شوینده صنعتی و مواد شوینده بهداشتی دسته بندی می شوند. از این رو خط تولید آن ها نیز متفاوت می باشد

خط تولید مواد شوینده یکی از پیشنهاد هایی است که مشاورین کسب و کار ها برای راه اندازی کسب و کار کوچک و شخصی، به افراد خواهان سرمایه گذاری می دهند. در واقع راه اندازی خط تولید مواد شوینده در ایران، می تواند یکی از راه های سرمایه گذاری و کسب درآمد باشد.
به دلیل نیاز همیشگی به پاکیزگی و پاک بودن محیط های عمومی و خصوصی، راه اندازی خطوط تولید مواد شوینده مختلف، با موفقیت همراه خواهد بود.
برای راه اندازی یک خط تولید مواد شوینده می بایست اطلاعات لازم را در این باره کسب نمود و سپس اقدام به این کار کرد. با داشتن اطلاعاتی جامع در این حوزه، می توان کسب و کار مواد شوینده را راه اندازی کرده و به مرور گسترش داد.

شوینده های صنعتی و بهداشتی

برای راه اندازی خط تولید مواد شوینده، می بایست به این نکته توجه نمود که مواد شوینده به دو دسته مواد شوینده صنعتی و مواد شوینده بهداشتی دسته بندی می شوند. از این رو خط تولید آن ها نیز متفاوت می باشد. همچنین هزینه راه اندازی این دو دسته مواد شوینده هم متفاوت است.

شوینده صنعتی

شوینده های صنعتی شامل موادی می وشند که در محیط های بزرگ عمومی برای پاک سازی کاربرد دارند. این نوع شوینده ها به دلیل این که به صورت کیلویی و لیتری بسته بندی و عرضه می شوند در محیط های بزرگ عمومی کاربرد دارند.
برای راه اندازی خط تولید شوینده صنعتی نیازی به کسب مجوز از مراکز ذیربط وجود ندارد. 

شوینده بهداشتی

شوینده های بهداشتی برای عموم مردم عرضه می شوند و از آن ها برای پاک سازی محیط های بزرگ استفاده نمی شود. اکثرا، شوینده های بهداشتی در منازل و انواع مراکز خدماتی در ابعاد کوچک قابل استفاده هستند.
برای راه اندازی خط تولید شوینده بهداشتی باید شرایط آن را با توجه به استانداردها و قوانینی که توسط وزرات بهداشت تعیین شده، رعایت نمود. در واقع لازم است که مجوزهای مربوطه از این سازمان دریافت شود.

 

خط تولید مواد شوینده

هزینه های راه اندازی خط تولید مواد شوینده

برای راه انازی خط تولید مواد شوینده، می بایست تمامی اقلام و تجهیزات مورد نیاز را تهیه نمود. از مواد اولیه مرغوب و فرمولاسیون مواد شوینده گرفته تا ماشین آلات صنعتی.
از نمونه دستگاه هایی که برای خطوط تولید مواد شوینده مورد استفاده قرار می گیرند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • میکسر استیل
  • پرکن اتومات
  • درب گذار اتومات
  • تجهیزات آزمایشگاهی
  • سیستم تصفیه آب
  • پمپ و...

به طور کلی باید برای راه اندازی خطوط تولید مواد شوینده چه صنعتی و چه بهداشتی، تمامی هزینه های ثابت و متغیر و جانبی را در نظر گرفت. هزینه هایی مثل خرید تجهیزات و اجاره و یا خرید بنا، تامین مواد اولیه، ظروف، لیبل و نیروی کار و موارد دیگر که در طول روند کار ممکن است هزینه ساز شود.
اما این نکته را می توان در نظر گرفت که مواد شوینده مصرفی بوده و اگر روند تولید و بازاریابی خوبی بتوان بدست آورد، درآمد زایی خوبی نیز انجام می شود.

خط تولید مواد شوینده ارزان

برای این که بتوان خط تولید مواد شوینده ارزان تری ایجاد کرد، می توان به سمت تولید شوینده های صنعتی رفت. زیرادر این خط تولید از مخازن پلی اتیلن استفاده می شود که در کنار عمر و ماندگاری بالای خود، هزینه مقرون به صرفه تری هم دارند.
در مقابل در خط تولید شوینده بهداشتی باید از مخازن و میکسر استیل استفاده کرد که می تواند هزینه راه اندازی خط تولید را بالا ببرد.

فروش مواد شوینده